Szerdán magyar idő szerint este 8-kor megtudjuk, mire jutottak az amerikai jegybankárok. Ha emelnek a 6 éve megfagyasztott alapkamaton, akkor sem kell extrém dollár erőre számolni, ugyanis a piac már többnyire beárazta a kamatemelést. Ha nem emelnek, ellenben komoly rali jöhet.
Szerdán a monetáris tanácstagok összedugják a fejüket Amerikában és eldöntik, hogy meglépik-e a kamatemelést, vagy marad-e a galamb szemlélet és megmarad-e az alapkamat zérus környékén – mondta el Balogh Balázs, az XTB Partners vezető elemzője a Hetesben. Az euró/dollárnál az látszódik, hogy nagyrészt már be van árazva a döntés. A piaci felmérések alapján kb. 80%-ra teszik annak a valószínűségét, hogy ez az apró kamatemelés már be van építve az árfolyamba. A döntésig oldalazgatást, talán kisebb visszacsorgást várunk az euró/dollártól – fejtette ki az elemző. Most jelenleg az EUR/USD az 1,10-es szintek alatt közlekedik, ami igen sejtető kilövésről árulkodik.
Amennyiben szerdán úgy döntenek a tanácstagok, hogy nem szigorítanak, úgy egészen erős euró oldalt láthatunk majd a szerda napot követően. Csakúgy, mint legutóbb az EKB kamatdöntő ülés alatt, ahol szintén be volt árazva egy nagyobb stimulus, de végül nem lépték meg Draghi-ék, így amit gyertyát látunk most december elejéről, az abszolút annak szól,. hogy a beárazott lépés végül nem jött össze és emiatt erősödött az euró. Hasonló lehet a szituáció szerdán, hogy ha nem lép a FED. Akkor egy komoly dollár gyengülő hullámban leszünk benne – tette hozzá Balogh Balázs, aki a Hetes elemzés második felében az arany árfolyamot elemezte. A dollár mozgása nagy hatással lehet majd a sárga nemesfém unciánként dollárban számolt árfolyamára is.
Forrás: GazdaságTV.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
