Rosszul kezdte a napot a Magyar tőzsde, röviddel a nyitás után minden Blue-Chip esik.
Az utóbbi napokban folyamatosan nyomás alatt a Magyar index, hiába van csúcs közelében a nyugati indexek, nálunk mindent adnak, több papír is fontos vízválasztó közelében, akár visszapattanás is lehet innen. A MOL 13000 forintnál, az OTP 4000 forintnál, míg a Richter 3800 forintnál találhat támaszra. Mivel mind a DAX, mind a SNP kitörési pontnál tartózkodnak, ha sikerül, az akár magyar papíroknak is lendületet adhat. Persze a választások közelsége, az Ukrán válság, vagy ha behalnak a nyugati indexek kitörési próbálkozásai, átírhatják ezt a scenáriót. Egyenlőre masszív esés van, és nem látszódik a fordulat jele, és a DAX is elkezdett esni. A Befektetők komolyan elkezdtek aggódni, hogy az Ukrán válság eszkalálódik, esetleg Moszkvával komolyabban szembekerülnek.
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
