Vissza kell fizetniük az utazási költségtérítést a képviselőknek, ha pártjuk nem igazolja a hivatalos utat

Vissza kell fizetniük az utazási költségtérítést a spanyol képviselőknek, ha pártjuk nem igazolja, hogy hivatalos úton voltak – jelentette be Jesús Posada, a spanyol parlament alsóházának elnöke kedden.

A képviselőknek tizenöt napjuk van arra, hogy megszerezzék és bemutassák egy-egy belföldi út hivatalos igazolását pártjuk parlamenti frakciójától. Kivétel ez alól a főváros és a lakóhely közötti, illetve az előre engedélyezett utazás. A parlament negyedévente nyilvánosságra hozza, hogy a képviselők összesen mennyit utaztak és mindez mennyibe került, de nem bontják le személyre szólóan az adatokat.
Jesús Posada szerint a közpénzek elköltésének átláthatósága így is megvalósul, hozzátette, hogy a parlament felsőházában is bevezetik ezt a gyakorlatot.
A Spanyolországban kormányzó Néppárt (PP) és a legnagyobb ellenzéki erőnek számító szocialista párt (PSOE) a napokban állapodott meg arról, hogy szigorítani kell a költségtérítést. A döntés előzménye, hogy november elején a Publico.es című internetes újság azt írta: José Antonio Monago, Extremadura tartomány elnöke másfél év alatt harminckétszer utazott a Kanári-szigetekre, és magánútjait közpénzből fizette. A politikus tagadta a lap állításait.(MTI)
http://www.europapress.es/nacional/noticia-diputados-deberan-recabar-aval-grupo-viajes-politicos-si-no-devolver-dinero-20141118123930.html
http://www.lavanguardia.com/politica/20141118/54419982730/congreso-senado-controlaran-viajes-parlamentarios.html

Scroll To Top