Nagyszabású támadást indítottak szerdán kora reggel a szakadárok az ukrán Nemzeti Gárda tagjai ellen az orosz határnál lévő Donyeck megyei Marinyivka falu körzetében. Eddig legalább három gárdista sebesült meg.
A Nemzeti Gárda sajtószolgálatának közlése szerint állásaikat aknavetőkkel, harckocsikkal és páncéltörő rakétákkal lőtték a szeparatisták több mint egy órán át. A támadást a gárdisták visszaverték, ellentámadásba lendültek és visszavonulásra késztették a szakadárokat. A harcok még délelőtt is folytak, a hátráló szeparatisták Sztepanyivka és Tarani települések felől lőtték tovább a kelet-ukrajnai „terrorellenes műveletben” részt vevő gárdistákat.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
