Ukrán válság – DK: Az országgyűlés ítélje el az orosz agressziót

A DK az Országgyűlés külügyi, nemzetbiztonsági és honvédelmi bizottságainak azonnali összehívását kezdeményezi az ukrán válsággal kapcsolatban, és szükségesnek tartják azt is, hogy a Ház fogadjon el az ügyben egy, az orosz agressziót elítélő politikai nyilatkozatot.

A DK elnöksége az erről szóló közleményét pénteken juttatta el az MTI-hez. Ebben Navracsics Tibor külügyminisztert arra szólították fel, hogy kéresse be hivatalába Oroszország budapesti nagykövetét, kérjen tájékoztatást a konfliktusról és „közölje vele Magyarország orosz agressziót elítélő álláspontját”.
A párt azt is követeli, hogy „a magyar kormány ne álljon az agresszor oldalára, ugyanakkor az uniós és NATO döntéshozatali fórumokon politikusaink és diplomatáink sürgessenek egy, az orosz háborús terveket megfékezni képes álláspontot, illetve támogassák a hatékony szankciót bevezetését az orosz hatalommal szemben”.
Szerintük a szomszédság okán Magyarország fokozott kihívásnak van kitéve, ebben a helyzetben pedig már nem választható szét az ország biztonsága és gazdasági érdeke, „miként azt Orbán Viktor hangoztatta”. Szerintük a magyar kormány politikája a kérdésben egyszerre tekinthető az európai érdekek elárulásának, ugyanakkor teljes stratégiai kudarcnak.
Közölték azt is: mára bebizonyosodott, hogy nagyszámú orosz fegyveres erő lépte át az ukrán határt, a konfliktus ezáltal háborúvá szélesedett. Szerintük ez annak a politikának a kudarca, amely bízott az orosz együttműködésben.(MTI)

Scroll To Top