A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 164,99 pontos, 0,55 százalékos csökkenéssel, 29 689,69 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 7,2 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Kiss Mihály, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az M1 aktuális csatornán elmondta: a nemzetközi trendeknek megfelelően mínuszban zárt a BUX. A vezető papírok közül az OTP teljesített a legjobban, a bankpapír árfolyama csökkent legkevésbé.
A szakértő kifejtette, csendes volt a kereskedés, alacsony a forgalom, ezért a csütörtöki esésnek nem tulajdonít különösebb jelentőséget, erős képet mutat a BUX.
A Mol 60 forinttal, 0,33 százalékkal 18 295 forintra csökkent, 1,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 15 forinttal, 0,19 százalékkal 7831 forintra esett, forgalmuk 4,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,64 százalékkal 467 forintra gyengült, forgalma 228,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 75 forinttal, 1,24 százalékkal 5950 forintra csökkent, a részvények forgalma 716,2 millió forintot ért el.
A BUMIX 1872,52 ponton zárt csütörtökön, ez 14,36 pontos, 0,76 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
