A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 154,64 pontos, 0,70 százalékos emelkedéssel, 22 285,24 ponton zárt pénteken.
A részvénypiac forgalma 9,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője az MTI-nek elmondta, hogy a Mol 150 forintos emelkedése a negyedéves jelentésnek volt köszönhető, míg a Richter a csütörtöki veszteségét hozta vissza. Az OTP-nél a jövő pénteki negyedéves jelentés előtt érdemi elmozdulás nem várható. A nemzetközi piacokra pozitívan hatott a nagyon erős amerikai munkanélküliségi index. A német DAX például a bejelentés után egy százalékot emelkedett.
A Mol 150 forinttal, 1,13 százalékkal 13 450 forintra erősödött, 2,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 6 forinttal, 0,11 százalékkal 5658 forintra csökkent, forgalmuk 4,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,26 százalékkal 393 forintra nőtt, forgalma 141,4 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 75 forinttal, 1,56 százalékkal 4875 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1601,15 ponton zárt pénteken, ez 1 pontos, 0,06 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
A BÉT áruszekciójában pénteken a takarmánykukorica és a nagy olajtartalmú repce határidős áraiban volt változás.
A malmi búza ára decemberre 49 500, márciusra 50 500 forint maradt.
A takarmánybúza jegyzése decemberre 46 100, míg márciusra 47 100 forint, változatlanul.
A takarmánykukorica határidős ára márciusra 500 forinttal, 49 000 forintra csökkent. Decemberre 47 500, májusra 49 500, júliusra pedig 50 500 forint továbbra is.
A takarmányárpa ára decemberre 45 500, márciusra 46 800 forint, változatlanul.
A nagy olajtartalmú napraforgómag jegyzése decemberre 124 000, márciusra pedig 126 000 forint maradt.
A nagy olajtartalmú repce határidős ára márciusra 90 forinttal, 111 000 forintra emelkedett.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
