Gyengüléssel zártak a vezető ázsiai tőzsdék hétfőn, a még nyitva tartó kínai börzék ugyanakkor szerény emelkedést mutattak, miután hajnalban a kínai jegybank csökkentette a referencia kamatlábat.
A térség vezető tőzsdéje, a tokiói, 1,25 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot. A részvények szélesebb körét felölelő Topix index 0,72 százalék mínuszban zárt.
Az ausztrál tőzsde 2,13 százalékkal, a tajpeji pedig 0,10 százalékkal gyengült.
Néhány térségbeli ország börzéjén még folyik a kereskedés, Sanghaj 0,38 százalék, Hongkong pedig 0,26 százalék erősödést jelzett, miközben Szöul 1,04 százalékkal esésre állt.
Az arany ára unciánként 0,39 százalékkal, 6,60 dollárral, 1692,20 dollárra süllyedt.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
