Gyengüléssel indítottak az amerikai tőzsdék kedden.
New Yorkban a DJIA-30 index 0,39 százalék, az S&P-500 index 0,45 százalék, a Nasdaq Composite index pedig 0,26 százalék mínuszt mutatott a kereskedés kezdetén.
Az amerikai tőzsdék nyitásakor az európai piacok is veszteségben jártak hétfői záróértékeikhez képest: a londoni FTSE index 0,74 százalék, a frankfurti DAX index 0,58 százalék, a párizsi CAC index pedig 0,26 százalék gyengülést jelzett.
Az arany ára unciánként 0,53 százalékkal (8,35 dollárral) 1594,75 dollárra emelkedett.
Az eurót 1,0794 dolláron jegyzeték a reggeli 1,0832 dollár után.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
