Rezsicsökkentés – Nem kizárt egy negyedik rezsicsökkentés

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint nem kizárt a negyedik rezsicsökkentés. Kocsis Máté erről hétfőn a Védjük meg a rezsicsökkentést! című fórumsorozat kaposvári rendezvényén beszélt újságírói kérdésre.

„Az a fajta rezsipolitika, (…) amelyet a mostani kormány folytat – kiegészítve egyébként a paksi bővítéssel és felújítással -, akár azt a reményt is keltheti, hogy lesz” (negyedik rezsicsökkentés) – mondta a politikus.
Hozzátette: a magyar kormány világossá tette, hogy a közműszolgáltatók és energetikai cégek állami tulajdonba vétele vagy visszavásárlása abból a szándékból is adódik, hogy előbb-utóbb nonprofittá tegye a közműszolgáltató cégeket, ez pedig magában hordozza a további rezsicsökkentés lehetőségét is.
A magyar kormány és személyesen a magyar kormányfő is számtalan európai vitát megvívott már –  emlékeztetett Kocsis Máté, megjegyezve: ezeket rendre megnyerte a kormányfő és a kormány.
„Soha nem hátráltunk ki a magyar elképzelésekből, a magyar ötletekből és a magyar családok terheinek csökkentésének a megvédéséből” – hangsúlyozta, hozzátéve: „ezúttal sem lesz ez másként”.
Kocsis Máté arra a kérdésre, hogy miért fontos megvédeni a rezsicsökkentést, azt mondta: azért fontos, mert azt tapasztalják, hogy több irányból támadják.
„Most legutóbb például azzal szembesültünk, hogy az uniós bürokraták is egy újabb támadást indítottak kettő nappal azután, hogy a harmadik rezsicsökkentésről szóló döntést meghozták a kormánypárti frakciók” – mondta.
Hozzátette: gyakran találkoznak azzal, hogy a hazai baloldali politikusok nyilatkozataikban, programjukban szintúgy támadást indítanak a rezsicsökkentés ellen.(MTI)

Scroll To Top