OTP tegnap volt 7900 forint körül, végül kicsit lepofozták, kilátás-beláthatatlan föl!
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Jó reggelt, szép utolsó munkanapot a héten és nagyon jó pihenést mindenkinek a jövő heti rövid hétre! Én és Drága Feleségem már nem dolgozunk ma. Pontosabban úgy fogalmaznék, hogy nem megyünk munkába. Végtelen takarítás, főzés, pakolás kezdődik, holnap jön a család, hogy meghúzza a 44 éves fülemet. Amikor pedig majd elvégeztük a kötelező köröket a mai napon, akkor este érkezik a „mit felejtettünk el?” kérdéssor. Persze semmi sem kötelező, ha valaki nem akarja, nem tart szülinapot és akkor nem is telnek el az évek. Ám a tradíciók fontosak, hiányukban nem érezné az ember szerettei szeretetét. Ezért matematikailag ebből az következik, hogy minél többet éltünk, annál többet éreztük, hogy szeretnek minket. Ez pedig igaz is… | Semleges |
| Nagy csalódás lett nekünk tegnap a Tesla és valamit mutat is a piacból. Erős negyedéves eredménye bőven megverte az elemzőket. Először emelkedett 6%-ot, majd a végére bezárt nullában. Sajnos valahogy kevésbé tetszenek most a sztorik a piacnak, mint előtte. | — |
| Bezzeg a bankok! Tegnap a kicsit negatív piaci hangulatban is emelkedek a nagy bankok. Ez is világosan mutatja, hogy el fog érkezni a kamatemelés. Akkor most örüljünk? Mi ennek a piac tekintetében nem örülünk. | – |
| A japán tőzsde által vezetett ázsiai piac pedig tovább erősödik, függetlenedve az amerikai piac stagnálásától. Ez viszont jó jel, a három kontinens egyike legalább határozott irányt mutat. Tehát: NIKKEI(japán), DAX(német) kitörve és felfelé mutat, DOW(amerikai) stagnál. Ugye ne beszéljünk a sztár magyar piacról, hogy merre mutat? Mindenki tudja, hogy felfelé, hiszen azért sztár! | ++ |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Pedig sztárságunk mérhetetlen terhe, tegnap lefelé nyomott minket. A mindenkori tetőn kicsit megtorpanni látszik a Budapesti Értéktőzsde piaca. Rövid leszek, mert „hív” az asszonykám, pontosítva szólt, hogy induljunk! | – |
| OTP tegnap volt 7900 forint körül, végül kicsit lepofozták, kilátás-beláthatatlan föl! | ++ |
| MOL, végül úgy esett, hogy nem esett, stabil – nincs hiba! | ++ |
| Richter, volt, hogy szép volt, bejelentették az amerikai befektetési cég 5% feletti tulajdonszerzését, majd esett a beste, de bízunk a jövő csütörtöki gyorsban (negyedéves gyorsjelentés). | — |
| MTEL, nem kell, semerre. | – |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 133,04 (-6,39 -0,30%) |
| Dow Jones Ind | 18 169,68 (-29,65 -0,16%) |
| NASDAQ Comp | 5 215,97 (-34,29 -0,65%) |
| DAX | 10 717,08 (0,00 0,00%) |
| NIKKEI 225 | 17 446,41 (+109,99 +0,63%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 29 689,69 |
| OTP | 7 831 |
| MOL | 18 295 |
| MTELEKOM | 467 |
| RICHTER | 5 950 |
(Random Capital)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
