Mondtuk mi, hogy a 7000 átvitele nehéz lehet. Nem is sikerült. Az OTP búcsúzott a 7000 közelségétől és 6835 forinton zárta a napot. 6700 forint a giga-mega támasz, mi már a 6750 forint környékén elgondolkodnánk a vételen.
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Már csak egy nap és kezdődik az EB. Tegnap este megnéztem a filmet a magyar válogatottról. Masszív búskomor arcok, sírások és dühöngések. Egyedül a kijutáskor örömünnep. Sok sikert fiúk, el kellene már egy kis öröm nektek és nekünk is! | Semleges |
| Van ami izmos, de alapvetően gyengusnak titulálható a világ a csúcsokon. Az amerikai indexek szépen tartják magukat, ez jó. Mindeközben ma reggelre a DAX már rácsücsülni látszik lassan-lassan a 10000 pontra és a Nikkei is tovább süllyed, vezetve a távol-keleti piacok esését. | — |
| Közelednek az izgalmak, nőnek a félelmek, de dönteni még nem tud a nagy világpiac merre is legyen az arra. Mi tartjuk a nézetünket: inkább a partvonalról érdemes most vizsgálgatni a piacokat. Nem baj, ha mi leszünk a cserejátékosok a kispadon. Jaj, úgy beszélek, mint akinek a focin jár az esze… | – |
| Obama megaszondta. Clintonné a tuti amerikai elnök a véleménye szerint. Odafigyel a népre és alkalmas minden szempontból. Mi is inkább neki örülnénk. | ++ |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Ez durva lett tegnap. A BUX totális fordulatát láthatjuk a lokális csúcsról. 27380 pont után (áprilisban), most 27477 pont volt a tető. 500 pont mínuszt kapott az arcába a magyar piac, így a kitörési kísérlet a BUX indexben elnapolva. | — |
| Mondtuk mi, hogy a 7000 átvitele nehéz lehet. Nem is sikerült. Az OTP búcsúzott a 7000 közelségétől és 6835 forinton zárta a napot. 6700 forint a giga-mega támasz, mi már a 6750 forint környékén elgondolkodnánk a vételen. | — |
| Jól megcsapdosták a Richter papírjait. Elesettnek tűnik az 5650 forint és nagyon nem jó jel. Egészen az 50 naposig esett az árfolyam, ha itt sem áll meg, akkor jöhet a 200 napos környéke 5150 forint magasságában. Csúnya… | — |
| MTEL, MOL szépen tartották magukat a vérengzéshez képest, de a MOL kitörési kísérlete is elnapolva. | – |
| FHB, Spéder, ajjaj-jaj. Nagy a baj. Szövetkezeti integráció átalakítása, FHB szerepvesztésének lehetősége, rendőrségi nyomozás, házkutatás. Hm… Tiszta politika. Spéder-Orbán, Spéder-MNB, Spéder Lázár= 3*végtelen faktoriális. | — |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 115,48 (-3,64 -0,17%) |
| Dow Jones Ind | 17 985,19 (-19,86 -0,11%) |
| NASDAQ Comp | 4 958,62 (-16,03 -0,32%) |
| DAX | 10 088,87 (-128,16 -1,25%) |
| NIKKEI 225 | 16 601,36 (-67,05 -0,40%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 26 975,91 |
| OTP | 6 835 |
| MOL | 16 600 |
| MTELEKOM | 447 |
| RICHTER | 5 565 |
(Random Capital)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
