Vg.hu: MTEL eladja, 4IG megveszi a T-systemet? Legalábbis ez a rumor járja a piacot. https://www.vg.hu/vallalatok/
Reggeli hírlevél
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Dobozok, papírok, kisteherautó, ruhák, bútorok és megannyi más. Mi az? Költözés. Sokan költöznek mostanában. A jó áron eladott budapesti lakásokból házat lehet kapni Budapest peremén. Az agglomerációban? Legyen így igaz. Ez nem csupán egy ingatlan bumm, ez kérem az ingatlan adás-vétel minden formája. Ki-be, költözés innen oda ás onnan máshova. Talán sosem volt még ilyen vehemens az ingatlan piac. Mi hajthatja ezt az őrült vásárlási erőt? Először is a külföldi kereslet. A 2000-es évek írek általi felvásárlása gyorsan lecsengett. Helyében néma űrként tátongott a semmi. Most más van. Most Budapest a biztonság Európában. Itt nem kell félni a terrortól, gyönyörű és még mindig normálisak az árak világviszonylatban. Ez az egyik ok. A másik ok az a felhajtóerő, amit úgy nevezünk, hogy a hiszti. Az évek óta emelkedésben lévő ingatlanárak a tuti biznisz lehetőségét vetítik. Aki teheti, hitellel vagy anélkül, de lakást akar. Ja és a média. Nem lenne teljes a kép, ha a felhajtóerőt nem támogatná minden nap a TV, az online és offline újságok, a rádió és tényleg minden hírközlési eszköz. Meddig mehet ez így? A válasz nagyon bonyolult, mert az alap, a külföldi vásárlás „végtelen” pénzzel rendelkezik és a biztonság miatt sokáig ide vágyhat még. Valószínűleg kevesebb a beépíthető telek, felépíthető társasház, mint amennyi pénzzel a külföldi vásárlóerő rendelkezik. Ráadásul a használtan megvett ingatlanokért fizetett pénz is helyet keres. Mit is mond a média? Hova érdemes ezt a pénzt betenni? Ja, ingatlanba… Szép körforgás ez. Nehéz lesz még egy jódarabig kikecmeregni ebből. Persze kérdés, hogy ki kell-e kecmeregni? Egy biztos. A mai gyerekeknek nem lesz könnyen és hamar lakásuk, ha ez így megy tovább és a szülők sokáig élnek. Márpedig a szülők éljenek csak sokáig, de ne örökké a gyerekeikkel. Egyszer minden véget ér. Előbb vagy utóbb? Nos kérem, ez az amit senki (emberfia) sem tudhat… Ez kemény, bocsi rendőrbácsik: ” – Rendőr bácsi! Rendőr bácsi! Tessék gyorsan jönni, apukám felakasztotta magát! – Engeeem?” | Semleges |
| Nagyon szép a tegnapi amerikai teljesítmény, legalábbis külalakra. Tessék figyelni: DOW 30 index +0,3%, SP 500 index kerek 0, és a Nasdaq index -0,25%. Tehát, Domb, völgy, gödör.. Összesítve pedig egy szép nagy semmi. Nagyon fontos viszont, hogy a DOW 30 index így is bőven 26000 pont felett maradt (26179 pont). | + |
| Miért esett a DOW 30 index? Mert az egyik komponenséről (indextag részvény) rossz hír érkezett a várakozásnál gyengébb eredménye révén. A Walgreens Boots Alliance 12,8 százalék mínuszban zárt, ez húzta le a DOW 30 indexet. | — |
| Tényleg érinti a 70 dollárt a BRENT olajtípus árfolyama. Ez a brutális vissza-teszt, ha fölé kerül az árfolyam, akkor visszatérhet a hónapokkal ezelőtti emelkedő csatorna aljához. Ha pedig ezek után lenne képes kitörni az előző gigaellenállásából 80 dollárnál, majd a 85-86 dolláros fals kitörés tetejéből, akkor az olaj-tulajdonosoknak kánaán, az autó-tulajdonosoknak pokol következne… | + |
| Folytatódik a BREXIT „kaland”. Hosszabbításra van szükség a kilépéshez – Theresa May. Tényleg? Ki gondolta volna? | – |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| 42213 ponton, vagyis a mindenkori maximális záróértékén fejezte be a kereskedést a Budapesti Értéktőzsde indexe, miközben a totális csúcsa 42453 pont az elmúlt hónapból. Rekord alacsony forgalom jellemezte a tegnapi csúcsra-járást, alig haladtuk meg az 5 Mrd forintos összpiaci forgalmat. | ++ |
| 12870 forintos OTP részvény árfolyam. Biztató. Konszolidáltunk és most indulhatunk ismét csatasorban a 13000 forint feletti régióba. Kíváncsian várjuk. | + |
| 3312 forintos MOL „vég” a tegnapi kereskedésben, pedig inogott a léc, voltunk 3300 forint alatt is. Kicsit unalmas a kicsike… | – |
| Vg.hu: MTEL eladja, 4IG megveszi a T-systemet? Legalábbis ez a rumor járja a piacot. https://www.vg.hu/vallalatok/ |
Semleges |
| 5425 forinttal erőt mutat a Richter. Ha sikerül kikeveredni felfelé az 5400-5600 forintos régióból, akkor ismét támadhatjuk a 6000 forintos szinteket. Talán… Elég lassú a mozgása, de talán gyorsulhatna. | ++ |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 867,24 (0,05 0.00%) |
| Dow Jones Ind | 26 179,13 (-79,29 -0.30%) |
| DAX | 11 754,79 (72,80 0.62%) |
| NIKKEI | 21 505,31 (-3,72 -0.02%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 42 213,35 (+156.02 +0.37%) |
| OTP | 12 870 (+100 +0.78%) |
| MTELEKOM | 465 (+2 +0.43%) |
| RICHTER | 5 425 (+45 +0.84%) |
| MOL | 3 312 (-8 -0.24%) |
Kapcsolat:
Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
