Pénteken hatalmas száguldás, két meghatározó részvényünk is csúcson, az OTP lokális csúcson zárt 7649 forinton, míg a Richter mindenkori maximumán 6049 forinton zárta a napot. Nyitva az út mind a két részvénynek a további emelkedéshez.
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Jó reggelt, október 24 van ma, pontosan két naptári hónap a Karácsonyig! Kötelezettségemnek teszek eleget azzal, hogy bocsánatot kérek azért, mert a csütörtök reggeli reggeliben, az indiános viccben, esetlegesen a nőket bántó tartalmat közöltem! Természetesen a mosógép és a nők „hasonlítása” semmilyen negatív szándékot nem rejtett, a vicc előre megírt tartalmának közlése valóban nem mérettetett megfelelő cenzúrával. 44 év. Ez olyan semmilyen. 20 után már nem gyerek az ember, 30 után már érett felnőtt, de fiatal, 40 után középkorú és 44 éves kortól lehet focizni az öregfiúkban. Hm. Ezt is megéltem. A 44 feletti időkről meg majd beszámolok fiatalabb korú olvasóimnak. Mi az? Piros, berreg és nehéz lenyelni? Traktor. Legyen mindenkinek szép napja! | Semleges |
| Néztem néhány youtube anyagot Mr. Trump korábbi éveiről. Ez az ember már jó régóta az amerikai elnökségre feni a fogát. | – |
| Amerikának pénteken sem sikerült a pluszban zárás, de erősek a piacok, mint a jól megtermett bika és közeledve a Karácsonyhoz még jöhet a Mikulás rali is. Ha még nem ébredtek fel, akkor próbálom filozófiailag megközelíteni a Karácsony témakört: két pulyka filozófiáról beszélget: – Szerinted van élet a Karácsony után? – kérdezi az egyik. És hogy magamtól folytassam a filozófiát, e vicces sorok engem arra emlékeztetnek, hogy ami az egyiknek ünnep, az a másiknak lehet élete legrosszabb napja is! | + |
| Szuper optimista a Templeton befektetési bank stratégája az arannyal kapcsolatban. Szerinte az elhúzódó és lassú amerikai kamatemelés még érdemben erősítheti az arany iránti keresletet. Valahogy olyan sokan bíznak a nagy sztár befektetők közül az arany további emelkedésében, hogy már mi is kezdjük elhinni. Pedig csúfosan leesett az árfolyama az utóbbi időben az 1350 dollár fölötti régióból az 1250-1270 dollár közötti sávba. | ++ |
| 10733 ma reggel a német index – szép, 17230 pont ma reggel a japán index – szép, és gondolataim lassan átugranak a sztár piacra, a felülmúlhatatlanra, az egyetlen magyarra, a Budapesti Értéktőzsde idén is brutálisat emelkedő piacára. | ++ |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Utolsó lépcsőfokain a mindenkori tetőhöz vezető útnak, nézzünk néhány fontos tényt. A Budapesti Értéktőzsde indexe a BUX index: 2015 december 30-i záróérték 23920 pont. Jelenleg az index 29572 pont. 5652 pont emelkedés, 23,6% plusz! Csak idén. Utolsó érdemi mélypont, kicsit több, mint másfél évvel ezelőtt: 15806 pont. Ez 13766 pont emelkedés!!! Százalékban 87%!!! Még hogy gyenge ez a piac?! Ez a világ legjobb piaca (nekem)! Végezetül a múltról, 2007.07.24. a mindenkori tető érték 30132 ponttal. Nincs már messze! | +++ |
| Ma vagy holnap bejelenthetik, hogy az Opimus megvette a Mediaworks céget. Gyakorlatilag már minden hírportál tényként kezeli a tranzakciót. | + |
| Pénteken hatalmas száguldás, két meghatározó részvényünk is csúcson, az OTP lokális csúcson zárt 7649 forinton, míg a Richter mindenkori maximumán 6049 forinton zárta a napot. Nyitva az út mind a két részvénynek a további emelkedéshez. | +++ |
| Hatalmas száguldást mutatott pénteken az MTEL, egészen 474 forintig emelkedett, de a záróra „visszacsapták” 467 forintra. Emelkedhet tovább… | ++ |
| Végül a MOL, amiben semmi nagy dolog nem történt, kivéve a hatalmas forgalmat, amivel megerősítette a lokál csúcsra járatását. | + |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 141,16 (-0,18 -0,01%) |
| Dow Jones Ind | 18 145,71 (-16,64 -0,09%) |
| NASDAQ Comp | 5 257,40 (+15,57 +0,30%) |
| DAX | 10 710,73 (0,00 0,00%) |
| NIKKEI 225 | 17 234,42 (+49,83 +0,29%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 29 572,36 |
| OTP | 7 649 |
| MOL | 18 300 |
| MTELEKOM | 467 |
| RICHTER | 6 049 |
(Random Capital)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
