Meg van! Eljött! 5000 forint feletti zárás a Richterben. Az árfolyam mindenkori teteje 5090 forint környéke, de sosem volt még 5000 forint feletti záró. Ennek nagyon örülünk, és illene legalább megérinteni a csúcsot (5090), de semmire nincs garancia. Az RSI erős túlvettséget jelez, akár indulhat a pihenő pálya is.
Reggeli elemzés
| Nemzetközi | Értékelés |
|---|---|
| Éppen tegnap adtuk hírül, hogy a jó hír, a jó hír (pénteki munkanélküliségi adat), amire tegnap éppen azért estek a tőzsdék, amiért pénteken emelkedtek: félelem rajzik a befektetők között, közeleg a kamatemelés, amit az elemzők több, mint 70% -a valószínűsít decemberre. | — |
| Egy, csak egy legény van talpon a vidéken, ez pedig a Japán Nikkei,”Ö” még ma reggelre sem tudott esni, és értéke a 20000 pontot közelíti. | + |
| Tovább gyűrűzik a Volkswagen dráma, elképzelhető, hogy tőkebevonásra is szükség lehet a csalás következményeinek finanszírozására. Mi azt gondoljuk, elképzelhető, hogy 2015 év vége piaci bonyodalmakat okozhat, és a Volkswagen válságként kerülhet be a történelembe a csalás miatt. | — |
| Eddig határozottan hittünk az emelkedésben, amit jól láttunk, most viszont gyengülést észlelünk az erőben. Luke! Fiam! Vedd a fénykardod és menekülj! A sötétség ellepni igyekszik e világot! Fogd a pénzt és fuss, ha mégsem érkezik a sötétség, lehet még egy kis nyugalmunk, de legyen biztonságban a vagyon, a sötét felhők gyülekeznek, decemberben érkezik a gonosz, ha máshova nem, a mozikba biztosan. Itt az új Csillagok Háborúja epizód (az epizódra +) a piacra… | – |
| 14:30 USA: Import árindex 16:00 USA: Nagykereskedelmi készletek – szeptember |
Semleges |
| Magyar | Értékelés |
|---|---|
| Szegény nagyon beteg. Elfáradt. A sok új részvény megviselte. Se ereje, se akarata, hogy bármerre mozduljon. Minden csendes. Ez az OTP egy kinyírtan szunnyadó vad. Ami késik nem múlik. Ki nem tört, le nem esett, de erő ebben sincs a piacon. | – |
| Meg van! Eljött! 5000 forint feletti zárás a Richterben. Az árfolyam mindenkori teteje 5090 forint környéke, de sosem volt még 5000 forint feletti záró. Ennek nagyon örülünk, és illene legalább megérinteni a csúcsot (5090), de semmire nincs garancia. Az RSI erős túlvettséget jelez, akár indulhat a pihenő pálya is. | + |
| Figyeljük a MOL részvényét. A horvát eredmények hatással lehetnek. Akár nagyot is „durranhat”. Itt a következő jómadár. Az HSBC csökkentette a célárát 19300 forintra, vétel minősítéssel. Ez az optimizmus érdekes, de nem vitatkozunk. Mi nem gondoljuk többnek a MOL értékét 15-16 ezer forintnál, ami szép növekmény lenne a 13400 forintról. | ++ |
| Indexek | |
|---|---|
| S&P 500 | 2 078,58 (-20,62 -0,98%) |
| Dow Jones Industrial Average | 17 730,48 (-179,85 -1,00%) |
| NASDAQ Composite | 5 095,30 (-51,82 -1,01%) |
| DAX | 10 815,45 (-172,58 -1,57%) |
| NIKKEI 225 | 19 671,26 (+28,52 +0,15%) |
| BÉT előző záró | |
|---|---|
| BUX | 22 483,92 |
| OTP | 5 688 |
| MOL | 13 400 |
| MTELEKOM | 393 |
| RICHTER | 5 020 |
(Random Capital)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
