Reggeli elemzés: RC – 2015.09.16

És a MOL a bizalmat vesztett, a mostoha… Csak elengedte a 13150 körüli végső támasz, de az „OTP effektus” itt is igaz, forgalom-lúd-bálna:), tehát ne tessék mindent elhinni a technikának egy forgalom mentes piacon, itt is várjuk a forgalom megérkezésének csodáját.

Reggeli elemzés

Nemzetközi Értékelés
Tegnap 200 pont feletti pluszban zárt a DOW30 amerikai ipari index, 16500 ponton, 10%-os távolságra a mindenkori tetejétől. Amint közeledünk a holnapi kamatdöntéshez, a nemzetközi piacok annál nyugodtabb képet mutatnak. Továbbra is az elemzők harmada véli csak úgy, hogy holnap elkezdődik a kamatemelési periódus. ++
Higgadt, nyugodt kereskedés Ázsiában is, már-már a vihar előtti csend képlete rajzolódik a szemünk elé. Fél és egy százalék közötti pluszok mindenfelé, mint egy átlagos, unalmas augusztusi strandnapon. Lassan fel kellene pörögnie a történéseknek, de a jelenlegi „látkép” alapján ez leghamarabb a holnap esti döntés után kezdődhet el az amerikai piacokon, majd pénteken a világ más tájain is. +
Még egyszer a kamatemelés anomáliájáról: A kamatemelés általában, normál ütemben azt mutatja, hogy a gazdaság jó állapotban van, száguld, időben törekedni kell a lassítására. De a lassítás a kamatemelés eszközével azt is jelenti, hogy a működő gazdaságtól a magasabb kamatok, hozamok pénzt vonnak el. Amennyiben rendkívüli negatív események nem kísérik a kamatemelési periódust, úgy általában lassú emelkedés jellemzi a részvénypiacokat a periódus végig, ahol megjelenik a „káosz”. Az üzenet, hogy a kamatemelésnek vége, azt jelzi, hogy a gazdaságot már nem érdemes lassítani, sőt előbb-utóbb a ciklikusságból adódóan, rosszabb kondíció miatt majd gyorsítani kell kamatcsökkentéssel. Általában ilyenkor érkezik a „pokol”. Semleges
Magyar Értékelés
Kicsit felpörögtek az események idehaza a tegnapi kereskedésben. Kiemelkedő forgalmat produkált a Richter, árfolyama 4300 forint közelébe emelkedett (ez a gigantikus ellenállás), látszik rajta, hogy bármelyik pillanatban érkezhet döntés a Cariprazine -ról. Véleményünk, hogy pozitív döntés esetén (85% valószínűség) 200-300 forinttal ugorhat a részvény árfolyama, de a „nagy eladó” még mindig jelen van, ezért az emelkedés tartóssága, akárcsak a gyorsjelentésnél, kérdéses. ++
Hej-haj OTP. 5500 felett tegnapelőtt, azelőtti napon is, mégis lekonyult az 5435 forintos záróra a tegnapi kereskedésben. Amit írtunk, tartjuk: kicsi a forgalom, sok a lúd, bálnát győz a Kiskakas:) Egyelőre komolyabb elmozdulás mutathatna csak irányt, reméljük a kamatdöntés után tisztább lesz a kép.
És a MOL a bizalmat vesztett, a mostoha… Csak elengedte a 13150 körüli végső támasz, de az „OTP effektus” itt is igaz, forgalom-lúd-bálna:), tehát ne tessék mindent elhinni a technikának egy forgalom mentes piacon, itt is várjuk a forgalom megérkezésének csodáját.
A hetek óta tartó, szerte Európában zajló, menekült kérdéssel kapcsolatban emelnénk érzéseinket, miszerint a helyzet hordoz magában rizikót arra nézve, hogy pénzügyi-politikai alapokon nehezedhet a helyzet. Megítélésünk szerint a jelenlegi folyamatok még nem éreztetik a hatásukat a tőkepiacon, de idővel erősödhet a félelem, hogy a helyzet folyamatosan „elmérgesedik”. Semleges

 

Indexek
S&P 500 1 978,09
(+25,06 +1,28%)
Dow Jones Industrial Average 16 599,85
(+228,89 +1,40%)
NASDAQ Composite 4 860,52
(+54,76 +1,14%)
DAX 10 188,13
(+56,39 +0,56%)
NIKKEI 225 18 171,60
(+145,12 +0,81%)
BÉT előző záró
BUX 21 126,96
OTP 5 435
MOL 13 055
MTELEKOM 396
RICHTER 4 290

(Random Capital)

Scroll To Top