Már 1459-en regisztráltak a hatósági házi karantén elektronikus ellenőrzését szolgáló mobiltelefonos alkalmazásra, az aktív felhasználók száma 924 – mondta a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának munkatársa a hétfői online sajtótájékoztatón.
Kiss Róbert alezredes elmondta: vasárnap 691 hatósági házi karantént rendeltek el, jelenleg 11 810 van érvényben. Vasárnap 33 esetben tapasztalták a hatósági házi karantén szabályainak megsértését – hangzott el.
Az alezredes elmondta azt is, hogy hétfőn 10 órától a magyar és szerb állampolgárok hatósági házi karantén elrendelése nélkül beléphetnek Magyarországra a Szerb Köztársaság területéről.
Hozzátette: ha a belépő a belépést követő 14 napon belül a koronavírus-fertőzés tüneteit észleli magán, akkor nem hagyhatja el a tartózkodási helyét, lakhelyét, szálláshelyét, és azonnal értesítenie kell a járványügyi hatóságot.
Kiss Róbert az aktuális határforgalmi adatokat és várakozási időket kedvezőnek nevezve azt mondta, hétfő délelőtt a Magyarországra belépő teherforgalomban Röszkénél két óra, míg Ártándnál, Csengersimánál és Tompánál egy-egy óra várakozásra kell számítani.(MTI)