KSH: áprilisban 14,4 százalékkal nőtt a szálláshelyek vendégforgalma

Áprilisban 14,4 százalékkal nőtt a kereskedelmi szálláshelyek vendégforgalma, a külföldivendég-éjszakák száma 9,4, a belföldivendég-éjszakáké 21,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbhoz képest – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az MTI-vel kedden.

A szálláshelyek folyó áron számolt bruttó árbevétele 12,3 százalékkal emelkedett.
A KSH jelentése kiemeli: a vendégforgalom növekedésének fő oka, hogy az idén a húsvét áprilisra esett.
Az idén áprilisban a szálláshelyek folyó áron számított bruttó árbevétele 24,9 milliárd forint volt.(MTI)

Scroll To Top