Gyorsjelentés: Csak a rubel ne lenne, holnap jelent a Richter

Holnap, piacnyitás előtt jelenti negyedik negyedéves számait a Richter, bár a vállalat kiemelkedő sikereket ért el 2015-ben, az orosz és ukrán recesszió továbbra is negatívan hat. A rubel gyengeségét ellensúlyozhatják az Esmya értékesítési számai – Kiss Mónika, Equilor.

 

A befektetők továbbra is a Vraylar (Cariprasine hatóanyag) értékesítésének a megkezdését várják az Egyesült Államok piacán. Várhatóan iránymutatást kaphatunk a vállalat vezetésétől az értékesítési stratégia jelenleg formálódó helyzetéről. A vállalat nagyot lépett előre a biohasonló termékek fejlesztési és értékesítési stratégiájában is. Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) 2 terméket is befogadott engedélyezésre. A Pegfilgrastim időhorizontja ez év végéig kellene, hogy kifusson, így a befektetők joggal figyelhetik az engedélyezési eljárással kapcsolatos híreket és árbevétel várakozásokat az üzleti évre történő lévő kitekintő során

A reggeli órákban a hagyományos sajtótájékoztatóra, délután négytől pedig az elemzői konferenciára koncentrálunk. A sajtótájékoztatón a 2016-os prognózis első közlése lesz a hangsúlyos. Az Equilor 97,9 milliárd forint árbevételt és 9,8 milliárd forint nettó profitot vár a negyedik negyedéves gyorsjelentéstől.


Forrás: GazdaságTV.hu

Scroll To Top