Fidesz: az online pénztárgépek a „mutyiországnak” vetnek véget

A Fidesz közleménye szerint a pénztárgépek bekötése az adóhivatalhoz annak a „mutyiországnak vet véget, amely fölött a Gyurcsány-Bajnai-kormány nemcsak szemet hunyt, hanem maga volt a korrupció”. A párt az MSZP szóvivőjének szavaira reagált szerdán.

Török Zsolt, az MSZP szóvivője korábban azt mondta, azért csúszhat két hónapot a pénztárgépek online összekötése, mert a Fidesznek nem sikerült megegyeznie a „maffiacsaládokkal” arról, „melyikük nyúlja le” az üzletet.
A Fidesz MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a maffiacsaládokkal a szocialistáknál szokás megegyezni, „a baloldal az, amelynek pénztárgépe egyenesen az alvilághoz volt kötve, és a titkosszolgálati jegyzőkönyvekből azt is tudjuk, hogy az alvilág rendszeresen hordta a hálapénzt a szocialista politikusokhoz”.
A közleményben úgy fogalmaztak, hogy „a baloldalon tomboló korrupciót” saját maguk is elismerik: Bajnai Gordon szerint is meglehetősen „korrupt hely volt Magyarország a 2010 előtti időszakban”, Gyurcsány Ferenc pedig bevallotta, azért hagyta ott az MSZP-t, „mert ott loptak”.
A kommüniké úgy folytatódik: Mesterházy Attila elismerte, hogy neki is hatalmas gondot jelentenek szocialista párttársainak korrupciós ügyei.
A nagyobbik kormánypárt közölte azt is, hogy a Fidesz támogatja a bekötések határidejének kitolását szeptember 1-jéig, mert így a kisvállalkozások biztonságosan és szankció nélkül képesek végrehajtani a pénztárgépek online rendszerbe való bekapcsolását. (MTI)

Scroll To Top