Demján Sándor nyílt levélben írta le kifogásait

Demján Sándor, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) elnöke nyílt levélben kifogásolta, hogy a takarékszövetkezetek 1000 milliárd forintot elérő szabad likviditásának kezelését pályáztatás és közgyűlési döntés nélkül kiszervezték a Takarékbankból, és úgy vélte ez nem az integrációt, csak egyes magánszemélyeket erősít.

A Lontai Dánielnek, a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) elnökének és Sebestyén Istvánnak, a TakarékBank elnökének címzett levélben – amelynek másolatát Demján Sándor Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternek is eljuttatta – az áll: a szövetség megdöbbenéssel értesült arról, hogy kiszervezték a Takarékbankból a szövetkezetek szabad likviditásának kezelését. A Takarékbank által irányított alapkezelő tevékenységével és a szabad pénzeszközök hasznosításával az OTSZ tagjai elégedettek voltak – hangsúlyozta.
Az üggyel kapcsolatban Demján Sándor több kérdést is feltett, egyebek mellett arról, hogy hány alapkezelőtől kértek ajánlatot, és a pályázat miért nem volt nyilvános, illetve, hogy milyen hibákat követett el a Takarékbank, hogy nem folytathatja eredményes tevékenységét.
Az OTSZ elnöke azt is megkérdezte: mi indokolta, hogy az FHB Jelzálogbank tulajdonában lévő Diófa Alapkezelő pályáztatás nélkül mintegy 1000 milliárd forint betétet kezelhet.
Demján azt írta: az „FHB etikátlan tulajdonszerzése után”, a szabad likviditás 1000 milliárdja alapvetően nem az integrációt, a szövetkezeti csoporttulajdont erősíti, hanem kiválasztott magánszemélyeket. Az OTSZ elnöke azt is kifogásolja, hogy nem volt közgyűlési döntés ilyen stratégiai kérdésben.
A levélben az OTSZ elnöke mellékelte a Diófa Alapkezelő adatait, megkérdőjelezve, hogy rábízható-e 1000 milliárd szabad betét olyan cégre melynek saját tőkéje 4 év alatt 60 százalékkal csökkent és a 2013-as évet 25 millió forint veszteséggel zárta.(MTI)

 

Scroll To Top