Bár a Mol-INA ügyben a horvát hatóságok megkapták Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatójának tanúvallomását, azt nem használták fel a büntetőeljárásukban, így csupán egy elfogult „koronatanú” vallomása, a magyar üzletember és a volt horvát kormányfő közti néhány találkozó, illetve a ...
Olvass tovább »BUX: 18 445,82 pont, +0,23 százalék a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 42,61 pontos emelkedéssel, 18 445,82 ponton nyitott csütörtökön.
Olvass tovább »Tőzsdenyitás – Stagnálással kezdhet a BUX
Sőre Balázs szerint a tegnapi zárószintje közelében nyithat a BUX csütörtökön a Buda-Cash üzletkötője szerint, aki úgy véli, kedvezőre fordíthatja a befektetői hangulatot, hogy közelebb került az amerikai költségvetési vita megoldása.
Olvass tovább »Már megint a Telekommal volt a baj, 2 százalékos eséssel a lélektani határ alatt zárt
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 98,77 pontos, 0,53 százalékos csökkenéssel, 18 403,21 ponton zárt szerdán.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Már megint a Mtelekommal volt a baj, 2 százalékos eséssel a lélektani határ alatt zárt
Az elmúlt napokhoz képest jobb hangulat uralkodott a világ tőzsdéin. Ez a magyar tőzsdén nem látszódott meg. A MOL közel 2 százalékot esett, a MTelekom pedig a lélektani 300 forint alatt zárt. A Richter továbbra is menetel, az OTP meg ...
Olvass tovább »Technikai elemzés – MOL akár a 14000 forintos támaszig is mehet
A MOL árfolyamának nem tesz jót az INA-balhé. A KBC Equitas elemzői szerint a nemrég felerősödött, Hernádi Zsolt körüli kiadatási botrány lefelé vitte a MOL árfolyamát, és jól látszik a charton is, hogy egy régóta szűkülő háromszögből pottyant ki az ...
Olvass tovább »Tőzsde – Komoly kihívás a Xetra rendszer bevezetése
Sok teszt, de megéri – nagyobb forgalmat hozhat a Xetra. A brókercégek szempontjából is egy komoly kihívás a Xetra rendszer bevezetése. Nem csak egyszerű telepítésről van szó, a cégek is tesztelnek, és edukációt biztosítanak a rendszer használói és a befektetők ...
Olvass tovább »Tőzsdenyitás előtt – Nyugodt, kivárós hangulat jellemezheti a mai kereskedést
Csendes kereskedésre számít szerdán a Budapesti Értéktőzsdén a Buda-Cash és az MKB szakértője.
Olvass tovább »Tőzsde – Közepes forgalom mellett emelkedett a BUX index
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 62,68 pontos, 0,34 százalékos emelkedéssel, 18 501,98 ponton zárt kedden.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Ma is esett az MTelekom, de mind az OTP, mind a MOL emelkedni tudott
Bár továbbra is negativ hangulat uralkodik a főbb Nyugat-európai és amerikai piacokon, emelkedni tudott a BUX. Továbbra is gyenge a MTelekom , a Richter 4000 felett van, bár ma esett. A MOL is és az OTP kevéssel 1 százaléknál kisebbet ...
Olvass tovább »Szigorúan bizalmas! A MOL 15000 forintos szinten jó vétel lehet
Nem kell félni a MOL-tól. Látszólag bajba került a MOL, de a Bennfentes tankolás közben nyugtatja a a GazdaságTV titkos ügynökét, 15000 forintos szinten ez jó vétel lehet. A horvátoknak nincs több milliárd dollárjuk, hogy megszerezzék az INA-t, a Hernádi-balhé ...
Olvass tovább »A Mol eladta a stratégiai gáztárolót tulajdonló MMBF Zrt.-ben lévő tulajdonrészét
A Mol Nyrt. megállapodást írt alá a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetséggel (MSZKSZ), valamint az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zrt.-vel a stratégiai gáztárolót tulajdonló MMBF Zrt.-ben lévő tulajdonrészének eladásáról – közölte az olajcég a BÉT honlapján kedden.
Olvass tovább »Tőzsdenyitás előtt: Fél százalék körüli csökkenés várható a nyitásban
Mérsékelt csökkenéssel nyithat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) kedden az MTI által megkérdezett szakértők szerint.
Olvass tovább »Az MTelekom esése volt a központba, 300 alatt is járt, Richter továbbra is felülteljesítő
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 96,06 pontos, 0,52 százalékos csökkenéssel, 18 439,30 ponton zárt hétfőn.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – Ma az MTelekom esése volt a központba, 300 alatt is járt
Továbbra is gyenge a MTelekom és erős a Richter. A MOL 1 százaléknál kisebbet, az OTP 1 százaléknál nagyobbat esett.
Olvass tovább »Jelentős csökkenésben a német DAX
Jelentős csökkenésben a német DAX, a BUX közepes forgalom mellett mínuszban áll
Olvass tovább »Az MTelekom 300 forint, egyedül a Richter emelkedik a nagy papírok közül
Mind a Magyar tőzsdén, mind a főbb nyugati tőzsdéken negatív a hangulat. A Magyar tőzsdén a főbb papírok közül az MTelekom vezeti az esést, jelenleg 300 forintért lehet venni egy részvényt.
Olvass tovább »Itt az idő az OMV vételre
Jó belépési pontot kínál az OMV. Folyamatosan nő az OMV termelése, az olajpapírok kedvelőinek érdemes lehet megfontolni a vételeket. A Mol-INA kilátásai vegyesek, még 5-6 évig nincs kibontakozóban nagy sztori. A Twitterrel összetévesztve pénteken nyolcszorosára nőtt egy másik részvény árfolyama.
Olvass tovább »Tőzsdenyítás – Mínuszba kezdi a napot a BÉT
Mínuszba kezdi a napot a BÉT. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 64,78 pontos csökkenéssel, 18 470,58 ponton nyitott hétfőn.
Olvass tovább »Tőzsde – Továbbra is MOL csökkenés várható, mínuszba nyithat a BÉT
Valószínűleg körülbelül fél százalékos csökkenéssel kezdheti a hetet a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője szerint.
Olvass tovább »Tőzsde – A héten a Richter emelkedése sem tudta megmenteni a BUX indexet
Csökkenő forgalom mellett esett a BUX a héten. A Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) a forgalom 10 milliárd forinttal, 46,8 milliárdra esett a héten, miközben a BÉT részvényindexe, a BUX 18 535,36 ponton – 0,67 százalékos, 124,37 pontos mínuszban – zárta a hetet.
Olvass tovább »Mol-INA-ügy – Mindkét országnak érdekében áll a tárgyalások folytatása.
A horvát és a magyar külügyminiszter egyetértett abban a montenegrói Budva városban pénteken tartott találkozójukon, hogy országaiknak az az érdeke, hogy folytatódjanak a tárgyalások a Mol magyar olajipari vállalat és a horvát kormány között.
Olvass tovább »Tőzsde – A végére összeszedte magát a MOL és pluszba zárt pénteken
Bár volt ma olyan időszak, amikor 15000 forintot sem ért egy MOL részvény, de a végére összeszedte magát, a Richter továbbra is 4000 forint körül található, míg az OTP esett. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 40,44 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, ...
Olvass tovább »Az Est Media felfüggeszti az Est Lapok kiadását
Az Est Media Vagyonkezelő Nyrt. felfüggeszti az országos Est Lapok magazinok kiadását – tette közzé a társaság pénteken a BÉT honlapján.
Olvass tovább »Tőzsdezárás – A végére összeszedte magát a MOL, pluszba zárt
Bár volt ma olyan időszak, amikor 15000 forintot sem ért egy MOL részvény, de a végére összeszedte magát, a Richter továbbra is 4000 forint körül található, míg az OTP esett.
Olvass tovább »Most már az előírt formában a érkezett meg az európai elfogatóparancs
Megérkezett az előírt formában a KIM-be az európai elfogatóparancs. Az előírt formában is megérkezett a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumba (KIM) az európai elfogatóparancs Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója ellen – közölte a szaktárca Facebook-oldalán pénteken délután.
Olvass tovább »A Legfőbb Ügyészség cáfolja a horvát társszerv állítását
A Legfőbb Ügyészség pénteken cáfolta a horvát társszerv állítását, miszerint nem volt nyomozás a Mol elnök-vezérigazgatójának ügyében Magyarországon.
Olvass tovább »Horvátország kampányt folytat a Mol ellen
Horvátország kampányt folytat a Mol ellen címmel jelent meg interjú pénteken Iván Gáborral, Magyarország zágrábi nagykövetével a Vecernji List című zágrábi napilapban.
Olvass tovább »Mol-INA-ügy – Lehet, hogy a horvát kormánynak nincs is elővásárlási joga?
A horvátországi lapok továbbra is részletesen foglalkoznak azzal a lehetőséggel, hogy a Mol esetlegesen eladná az INA horvát olajipari vállalatban lévő részesedését. A találgatások a horvát kormány elővásárlási jogának elvesztésétől a nemzetközi kölcsönig és egy lehetséges új partner bevonásáig terjednek.
Olvass tovább »A Richter 4000 forint határán mozog, az OTP csökkenésben van
Napok óta tartó rossz hangulat jellemzi a hazai piacot hasonlóan az európai börzékhez, a Richter 4000 forint határán mozog, az OTP csökkenésben van, a Mol-nál erős az eladói nyomás. Az amerikai piacok tegnap 1 százalék mínuszban zártak, négyhavi mélypontra süllyedt ...
Olvass tovább »Megérkezett a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumba az európai elfogatóparancs Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója ellen
Megérkezett a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumba az európai elfogatóparancs Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója ellen, de nem az előírt formában – közölte a szaktárca Facebook-oldalán.
Olvass tovább »BUX: 18 572,80 pont, -0,02 százalék a nyitáskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 3 pontos csökkenéssel, 18 572,80 ponton nyitott pénteken.
Olvass tovább »Tőzsdenyitás előtt – A kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt kisebb esésre számíthatunk
Stagnálásra, illetve a kedvezőtlen nemzetközi hangulat miatt kisebb esésre számítanak a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) pénteken az MTI által megkérdezett elemzők.
Olvass tovább »Tőzsde – Mérsékelten mozogtak az árfolyamok
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 69,55 pontos, 0,37 százalékos csökkenéssel, 18 575,80 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »Mol-INA-ügy – Slovnaft-vezérigazgató: gazdasági-politikai nyomást gyakorol a horvát kormány
A horvát kormány gazdasági-politikai nyomásgyakorlásának tartja a Mol körüli történéseket Világi Oszkár, a Mol szlovákiai leányvállalata, a Slovnaft vezérigazgatója, aki a témáról csütörtökön nyilatkozott a TASR szlovák közszolgálati hírügynökségnek.
Olvass tovább »BUX: 18 575,80 pont, -0,37 százalék záráskor
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 69,55 pontos, 0,37 százalékos csökkenéssel, 18 575,80 ponton zárt csütörtökön.
Olvass tovább »
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
