Reggeli elemzés: RC – 34000 pont alá nem akarunk gyengülni – 2017.05.31

Nem adjuk könnyen magunkat. Szeretjük a magaslati levegőt. 34000 pont alá nem akarunk gyengülni, a közelségéből inkább ugrunk egyet, mint az a tegnapi napon is történt. Erős a magyar tőzsde, nagyon erős. És persze a lényegi gondolat: megint nem jött össze a mondás. Sell in May and go away! Nem kellett eladni májusban és távol maradni a piacoktól.

Reggeli elemzés

Nemzetközi Értékelés
Utolsó tavaszi nap, holnap beköszönt a meteorológiai nyár. 32 fokos csúcshőmérsékletet jósolnak mára és többfelé záporokat, zivatarokat. Jó reggelt, szép napot! 1911. május 31-én bocsátották vízre a Titanic nevű, akkoriban a világ legnagyobb utasszállító hajóját. Elsüllyeszthetetlen volt, mégis elsüllyedt. Volt az a kombináció, ami képes volt elpusztítani, az elpusztíthatatlant. ‘Egy kis’ pár napos tűz (ami megolvasztotta a lehetetlenül szilárd lemezeket), egy jéghegy-ütközés, amitől pont eggyel több rekesz (6 darab) sérült, mint amennyit a hajótest elviselt volna. Nem volt holdfény, se hullám, ami megtörte volna a jéghegy sziluettjét, balra fordulás és tolatás egy időben, szóval a képtelen együttállás, ami mégis képes volt arra, hogy eltiporja a tiporhatatlant és ne kegyelmezzen a 2224 emberi lény 68 százalékának. Mennyi lehetett mindennek a valószínűsége? Kifejezhetetlenül alacsony. Tudták például azt, hogy az euro jackpot megnyerésénél kétszer valószínűbb, hogy a játékos a játék közben meghal? „Kohn minden áldott nap így fejezi be az esti imáját: – Uram, ha nyernék a lottón, megváltozhatna az életem. Mikor végül meghal és felkerül Szent Péterhez rá is kérdez, miért nem tartotta szükségesnek az Úr, hogy megváltozzon az élete? Így felel Szent Péter: – Azért annyit megtehettél volna hetven év alatt, hogy egyszer legalább veszel egy lottószelvényt!” Semleges
Megint kezdődik? Na ne már! 21000 pont felett az amerikai DOW 30 index rendre elbizonytalanodik. Tegnap este 50 pontot esett a DOW és megközelítette megint a 21000 pontot. Ha letöri, akkor megint indulhatunk az 500 ponttal lejjebb tartózkodó nagy támaszhoz. Még nem törte le, de már inog…
Lassan és „gyengusan” :), de izmosodni látszik egy kicsit a dollár. Az euró nem képes arra, hogy 1,12 felett maradjon. Persze még nagy távolodás nincs az 1,12 értéktől, de itt most megálltunk egy pillanatra és nem száguldunk (euró) tovább.
Trump sürgeti az új egészségbiztosítási – és adótörvény kongresszusi elfogadását. Ha felgyorsulnak az események, akkor jöhet az örömködés újra a piacokra. Természetesen megint a Twitteren szólt (ezt sem gúnyosan, inkább trendiként értékelem). +
Régen írtam róla, most megteszem: az Ázsiát vezető japán tőzsde (NIKKEI) is bepunnyadt. A 20000 közelsége megállította az emelkedést, úgy mint a 12800 pont a DAX német indexben és a 21000 pont az amerikai DOW 30 indexben. Semerre sincsen az amarra.
Magyar Értékelés
Megjött a DENEVÉR! Tessék olvasgatni! http://www.randomcapital.hu/landing/denever/ . MIRE JÓ az „INDEX” ablak? Nos, aki aktívan akar kereskedni, annak tudnia kell, hogy mi történik a világ vezető tőzsdéin. Tessék figyelni egész nap az amerikai és német indexeket, ha valami nagy dolog történik velük, akkor velünk is fog. Miért? Mert a magyar piac egy alapvetően követő piac, a meghatározó az amerikai és német tőzsde manapság a világunkban. Semleges
Nem adjuk könnyen magunkat. Szeretjük a magaslati levegőt. 34000 pont alá nem akarunk gyengülni, a közelségéből inkább ugrunk egyet, mint az a tegnapi napon is történt. Erős a magyar tőzsde, nagyon erős. És persze a lényegi gondolat: megint nem jött össze a mondás. Sell in May and go away! Nem kellett eladni májusban és távol maradni a piacoktól. ++
Volt egy pillanat. Egy gyors, de félelmetes pillanat, amikor úgy tűnt, hogy letűnt az OTP csillaga. Benéztünk a 8400 forintos árfolyam alá is, de végül sikerült 8580 forinton zárni. Írtam, hogy erős a magyar piac, most írom, hogy erős az OTP részvény. Ráadásul várnánk lassacskán egy saját részvény vásárlást is, a bónuszok merítették a kasszát, kellene egy idei visszatöltés (is). ++
Gyenge MOL és MTEL szereplés, még nincs baj, de megy a haláltusa. Ha 22000 forint alatt marad a MOL és 460 forint alatt az MTEL, az veszélyes lehet a folytatást illetően.
Nem szégyelljük bemutatni, ha egy írást érdekesnek vélünk pedig nem mi írtuk! Érdemes elolvasni a KBC vélekedését az FHB részvényről. Nekünk izgalmasnak tűnik: https://www.kbcequitas.hu/elemzesek/fhb-vagy-nem-surgos-vagy-tudnak-valamit. ++

 

 

Indexek
S&P 500 2 412,91 (-2,91 -0,12%)
Dow Jones Ind 21 029,47 (-50,81 -0,24%)
NASDAQ Comp 6 203,19 (-7,00 -0,11%)
DAX 12 598,68 (-30,27 -0,24%)
NIKKEI 225 19 629,30 (-48,55 -0,25%)

 

BÉT előző záró
BUX 34 321,14
OTP 8 580
MOL 21 965
MTELEKOM 459
RICHTER 6 952

 


Kapcsolat:

www.randomcapital.hu

Tel: +36 1 501 3300
Email: info@randomcapital.hu

Scroll To Top