Tőzsde – Erős nyitás New Yorkban

Indexemelkedéssel indult a kereskedés hétfőn az amerikai értékpapírpiacokon.

New Yorkban a kereskedés kezdetén a DJIA-30 index 0,14 százalék, az S&P-500 index 0,22 százalék, a Nasdaq Composite index 0,21 százalék nyereséget mutatott.
Pénteken az amerikai tőzsdék veszteséggel zártak, a DJIA-30 index 0,32 százalékkal, az S&P-500 index 0,51 százalékkal, a Nasdaq Composite index 0,62 százalékkal gyengült.
Az amerikai tőzsdék nyitásáig az olajár kissé csökkent a globális kereskedelemben az OPEC áprilisi olajtermelésének az emelkedése hírére: a WTI nyersolaj 0,41 százalékkal hordónként 45,73 dollárra, a Brent 0,97 százalékkal 46,91 dollárra.
Az arany határidős jegyzése 0,59 százalékkal unciánként 1298,15 dollárra emelkedett.
A dollár gyengült, az eurót 0,20 százalékkal jegyezték erősebben 1,1477 dolláron.(MTI)

Scroll To Top