A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 288,05 pontos, 1,24 százalékos emelkedéssel, 23 522,08 ponton zárt kedden.
A részvénypiac forgalma 7,6 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama a Magyar Telekom kivételével emelkedett az előző napi záráshoz képest.
Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője szerint hektikus napot zártak a részvénypiacok. Az M1 aktuális csatornának elmondta, reggel 1 százalékos mínuszban kezdtek az indexek, aminek az volt az oka, hogy a kínai tőzsde 6,5 százalékot esett, és az olaj ára megint elkezdett csökkenni. Ezt követően azonban lassan, de biztosan emelkedtek a tőzsdék, az olaj ára ugyanis elkezdett nőni, s ennek láttán az indexek is egyre jobban teljesítettek. Ennek köszönhető, hogy a DAX index, amely reggel mínusz 1 százalékon állt, körülbelül plusz 1 százalékon van, és az amerikai tőzsdéken is jelentős emelkedést lehet látni. A BUX erős közepes forgalom mellett 1,24 százalékkal emelkedett – mondta az üzlekötő.
A Mol 70 forinttal, 0,51 százalékkal 13 795 forintra erősödött, 1,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 47 forinttal, 0,82 százalékkal 5800 forintra nőtt, forgalmuk 4,3 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,25 százalékkal 396 forintra csökkent, forgalma 152,9 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 169 forinttal, 3,12 százalékkal 5579 forintra emelkedett, forgalmuk 2 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1639,34 ponton zárt kedden, ez 1,88 pontos, 0,11 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
A BÉT áruszekciójában csak a napraforgó ára változott, 1000 forinttal, 122 000 forintra csökkent.
A másik olajosmag, a repce továbbra is 107 000 forint márciusra.
A malmi búza ára változatlanul 48 900, míg a takarmánybúza ára 46 600 forint márciusra.
A takarmánykukorica márciusi ára továbbra is 44 850, a takarmányárpáé 45 500 forint.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
