Kétszázan kapnak 3-6 millió forint közötti összegű vissza nem térítendő támogatást a közép-magyarországi régióban a fiatalok vállalkozóvá válását segítő program keretében – a támogató döntésekről szóló értesítéseket pénteken vehették át a nyertesek Budapesten.
A fiatalok jelentős része Budapesten és környékén keresi a lehetőségeket. Ezért döntött úgy a kormányzat, hogy hazai forrásból programot írnak ki a fiatalok vállalkozóvá válásának támogatására a központi régióban, mert itt nem lehet uniós forrást felhasználni erre a célra – mondta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. (OFA) programjának záró rendezvényén.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a kis- és középvállalkozásokban dolgoznak a legtöbben Magyarországon, ezért a foglalkoztatásban erre a területre koncentrálva lehet érdemi eredményt elérni, és ezen belül meghatározó a fiatal vállalkozók támogatása.
A 800 millió forint keretű programba 3300-an próbáltak bekerülni, a 200 nyertes üzleti tervet többlépcsős folyamat eredményeként választották ki – ismertette Pákozdi Szabolcs, az OFA ügyvezető igazgatója.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
