A magyar-kínai kereskedelmi kapcsolatok intenzív volta miatt indította a dél-kínai Guangxi Zhuang Nemzetiségi Autonóm Tartomány Magyarországon a kelet-közép-európai térségben tervezett bemutatkozó körútját – mondta Zhang Xiaoqin, a tartomány helyettes kormányzója a China Smart Expo 2014 megnyitóján, csütörtökön Budapesten.
Orbán Viktor miniszterelnök februári kínai látogatása is hozzájárult a két ország gazdasági kapcsolatainak fejlődéséhez – tette hozzá a helyettes kormányzó.
A mostani bemutatóra 84 céget választottak ki, valamennyi piacvezető a tartományban. Van közöttük elektronikai, gépipari és háztartási eszközöket gyártó vállalkozás is.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
