A Jobbik kezdeményezi, hogy az árfolyamgát keretein belül a gyűjtőszámlákon szaporodó összegeket terheljék teljes egészében a bankokra – jelentette be pénteki sajtótájékoztatóján Z. Kárpát Dániel.
A Jobbik országgyűlési képviselője szerint a kormány folyamatosan időhúzásra játszik és állandóan újabb és újabb határidőket talál ki a devizahitelesek problémáinak végleges megoldása helyett. Szerinte ebben a folyamatban az újabb lépés, hogy az Alkotmánybíróság (AB) főtitkára csütörtökön kijelentette: még bizonytalan, hogy mikor születik döntés a kormány devizahitelekkel kapcsolatos alaptörvény-értelmezésre irányuló indítványáról. A Jobbik szerint a kormány lényegében magára hagyta a devizahiteleseket és láthatóan nincs meg a kabinet „elszántsága” a probléma valós megoldására még ebben a ciklusban. Az ellenzéki párt éppen ezért azt szeretné, ha a gyűjtőszámlákon található összegeket „lenyeletnék” a bankokkal. Z. Kárpát Dániel úgy vélte: ez egyértelmű üzenet lenne a „fogyasztói bizalommal visszaélő pénzintézetek számára” és „kedvező klímát” teremthetne a devizahitelek felvételi árfolyamon történő forintosításának és az érintett bankok és vezetőik elszámoltatásának.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
