A Magyar Állampapír Pluszt (MÁP+) csak a Magyar Államkincstáron keresztül lenne érdemes értékesíteni, ám ez a kincstár és az értékesítési hálózat – ideértve a Magyar Postát is – részéről további fejlesztést igényel – vélekedett Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke a portfolio.hu-n szerdán megjelent cikkében.
Az MNB honlapján is közzétett írásában Nagy Márton azt írta, a lakossági állampapírok banki értékesítése az államnak és a lakosságnak is jól számszerűsíthető többletköltségekkel jár, ami 2023-ig összesen 175 milliárd forint kiadást jelenthet. Ez az évi mintegy 35 milliárd forint az MNB alelnök szerint a lakossági állampapírok forgalmazásával foglalkozó bankok éves belföldi profitjának több mint 10 százalékát teszi ki.
A kincstáron keresztül történő díjmentes értékesítés esetén mind az állam, mind pedig a háztartások megtakaríthatnák ezt a költséget – állapította meg Nagy Márton az MNB alelnöke.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
