Bizonytalan hangulatban indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) csütörtökön az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint.
Varga Zoltán az MTI-nek küldött kommentárjában felidézte, hogy szerdán folytatódott a csökkenés a magyar tőzsdén, a legnagyobb veszteséget az OTP befektetői szenvedték el. A bankpapír grafikonján 18 ezer forintnál húzódik a következő támasz, amelyet a 17 500 forintos szint követ.
A Mol árfolyamában 2650 forintnál van rendkívül fontos támasz, letörése esetén a szakértő szerint komolyabb tér nyílhat lefelé, ami további 150 forintos esést okozhatna. A Richter is lefelé csorgott, grafikonján 8500 forintnál található erőteljes támasz. A Magyar Telekom a kedvező negyedéves jelentés hatására emelkedni tudott, komolyabb ellenállási szint 439-440 forintnál húzódik.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 710,04 pontos, 1,31 százalékos csökkenéssel, 53 389,23 ponton zárt szerdán, a részvénypiac forgalma 10,2 milliárd forint volt.
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
