Technikai elemzés: DAX futures

A DAX futures hétfőn csökkent, miután ellenállásszintre talált marginálisan a 8900/60-as kulcsfontosságú tartomány alatt. Ebben a tartományban van a szeptember 19. és október 16. közötti csökkenő mozgás 38,2%-os visszatérési szintje. Ezenkívül, október 10-re visszatekintve ezen tartomány lefelé történő áttörése a lehetséges komplex fej-váll csúcs alakzat befejeződését jelezte a napi grafikonon.

A dollár az összes G10 devizapárjával szemben vegyesen viselkedett az európai délelőtt során, hétfőn. Erősödött a NOK, a SEK és az AUD (ebben a sorrendben), miközben gyengült a JPY és a CHF devizákkal szemben. Az amerikai dollár stabil volt a következő devizákhoz képest: CAD, EUR, NZD és GBP.

A svájci frank esetében a kereskedés 65 pippel az 1,2000-es küszöb felett volt az euróval szemben, az európai délidőben. Az árfolyam csökkenése megújult vételi lehetőségnek tekinthető, mivel a Svájci Nemzeti Bank jelentősen támogatja az alsó küszöb fenntartását. A Svájci Nemzeti Bank továbbra is fenntartja negatív kamatlábát, és a svájci frank gyengítése érdekében euró vásárlásával közvetlenül beavatkozhat a piacon. 2012. november óta a pár néhányszor megkísérelte az 1,2050-es/60-as támaszszinti tartomány áttörését, de egyik sem bizonyult sikeresnek.

A német termelői árindex szeptemberben éves szinten 1,0%-kal csökkent, ami gyorsulást jelent az előző hónap éves szinten -0,8%-os adatához képest. Az érték megfelelt a piaci várakozásoknak, és jelzi, hogy a defláció kockázata továbbra is fennáll az eurozóna területén. Úgy tűnik, hogy a legutóbbi kedvezőtlen német adatok fokozták az ország gazdaságával kapcsolatos negatív hozzáállást. A csütörtökön közzéteendő PMI-indexek valószínűleg jobb betekintést nyújtanak a közelmúltbeli gazdasági tevékenységbe. Egyéb adatok arra utaltak, hogy az eurozóna augusztusi folyó fizetési mérlegének többlete csökkent (júliusban a többletet felfelé korrigálták). A kedvezőtlenebbé váló fundamentális tényezők ellenére az EUR/USD pár rugalmas maradt az európai délelőtt során, ami a befektetők visszafogott hangulatát tükrözi. Miközben az 1,2750-es szint körüli pörgés folytatódhat, az övezet kedvezőtlenebb gazdasági adatai alátámasztják az euróval kapcsolatos medve jellegű nézetemet.

dax_20141020

 

A DAX futures hétfőn csökkent, miután ellenállásszintre talált marginálisan a 8900/60-as kulcsfontosságú tartomány alatt. Ebben a tartományban van a szeptember 19. és október 16. közötti csökkenő mozgás 38,2%-os visszatérési szintje. Ezenkívül, október 10-re visszatekintve ezen tartomány lefelé történő áttörése a lehetséges komplex fej-váll csúcs alakzat befejeződését jelezte a napi grafikonon. Amíg az árfolyam ezen tartomány alatt marad, az alakzat továbbra is érvényben van. Pénteken azonban az árfolyam felfelé áttörte a kék rövid távú csökkenő trendvonalat (lásd az 1 órás grafikont) és az 50 órás mozgóátlagot, amely megbízható ellenállásszintet biztosított a közelmúltbeli rövid távú csökkenő trend maximum szintjeinek. Ezt a rövid távú előremenetelt azonban a szeptember 19. és október 16. közötti csökkenés korrekciós mozgásának tartanám. A 8350-es (S3) támaszszinti akadály lefelé való áttörése az a mozgás, amely megerősítené a következő alacsonyabb minimum szintet a napi grafikonon, és bizonyítékot adna arra, hogy a közelmúltbeli előremenetel csupán „visszatérő mozgás” volt a nyakvonal felé (esetünkben a 8900/60-as tartomány), a következő csökkenés előtt. A heti grafikonon az MACD negatívvá vált szeptember végén, 2012. július óta első alkalommal. Ezenkívül negatív divergencia van a mutatószám és az ár mozgása között. Ezen momentum jelzések szerintem fokozzák a DAX-ról alkotott negatív képet.

• Támaszszint: 8675 (S1), 8545 (S2), 8350 (S3)

• Ellenállásszint: 8960 (R1), 9100 (R2), 9350 (R3)

 

Technikai elemzés: Forex, tőzsde, deviza, arany, olaj – 2014.10.20

Tőzsdei elemzések

 

Scroll To Top