Hiába teljesítették felül a várakozásokat a Telekom negyedéves számai, a befektetők csalódtak az osztalék mértéke miatt. Ma reggel a Citi 9155 Ft-on eladásra minősítette az OTP részvényeit – foglalta össze Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője.
Eladásra ajánlja a Citi az OTP részvényeit a korábbi semleges minősítésről, ugyanakkor célárfolyamukat 9155 Ft-ra emelték a korábbi 8600 Ft-ról. Kirobbanó nettó eredmény, de csalódást okozó jövő évi osztalék-így foglalhatjuk össze a Magyar Telekom tegnapi gyorsjelentését. A nettó profit soron a konszenzusos várakozásnál sokkal jobb eredmény született, melynek oka a nyereségadó mérséklődése eredményeként felszabaduló 16,8 mrd. forint halasztott adókötelezettség csökkenés, mely azonban nem jár pénzmozgással. A Telekom negyedéves és éves szinten is felülteljesítette az elemzői várakozásokat, de a befektetők várhatóan csalódottak lesznek a vártnál alacsonyabb (25 forint 2018-ra a várt 35 forint helyett) osztalék miatt.
Szerdán fogja publikálni a Magyar Telekom a negyedéves számait, amiből kiderülhetnek a menedzsment 2017-es várakozásai. Az is fontos információ lesz, hogy a cég fog-e emelni az osztalékán. Ha ez nem történik meg, akkor arra a befektetők eladás hullámmal reagálhatnak.
Forrás: GazdaságTV.hu
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
