A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 62,04 pontos, 0,20 százalékos csökkenéssel, 31 638,81 ponton zárt pénteken.
A részvénypiac forgalma 5,0 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen zártak az előző napi záráshoz képest.
Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1 aktuális csatornán elmondta: az európai és amerikai tőzsdéken alig volt elmozdulás. A BÉT-en alacsony forgalom volt, az OTP felfelé húzta volna a BUX-ot, a Mol és a Richter papírjai lefelé „tolták” a BUX értékét, de végül alig „mozdult el” a részvényindex.
Kababik József rámutatott: a magyar gazdaság makromutatói erősebb forintárfolyamot indokolnának, reggel 310,40 forintot ért 1 euró, estére az árfolyam 309,30 forint/euróra erősödött. Úgy vélte: év végéig még kicsit erősödhet a forint.
A Mol 250 forinttal, 1,23 százalékkal 20 100 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 85 forinttal, 1,03 százalékkal 8370 forintra erősödött, forgalmuk 2,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,20 százalékkal 496 forintra nőtt, forgalma 344,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 66 forinttal, 1,06 százalékkal 6144 forintra esett, a részvények forgalma 883,1 millió forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1930,17 ponton zárt pénteken, ez 2,21 pontos, 0,11 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.(MTI)
Gazdasagportal.hu Gazdasági és tőzsdei hírek.
