Indexemelkedéssel indult a kereskedés csütörtökön az előző napi 1,3 százalék körüli gyengülés után.
A DJIA index 0,33 százalékkal, az S&P-500 index 0,39 százalékkal, a Nasdaq Composite index 0,46 százalékkal emelkedett a nyitást követően.
Az indexek az előző napi gyengülés korrekciójaként emelkedtek annak ellenére is, hogy a befektetőknek a magasabb olajárakkal és a nagyobb kamatemelések kilátásaival kell megbirkózniuk. Szerdán a három vezető index 1,3 százalékkal csökkent. A pénzügyi, az egészségügyi és a technológiai szektorok vezették a csökkenést, míg az energia- és alapanyag-részvények jobban teljesítettek.
A csütörtöki nyitás előtt közzétett adatok alapján az elmúlt héten 28 ezerrel 187 ezerre csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyért új kérelmet benyújtó amerikaiak száma, az előző heti 215 ezerről, szemben a 212 ezerre vonatkozó piaci várakozásokkal. Ez volt a kérelmek legalacsonyabb száma 1969. szeptembere óta, mivel a munkaerő iránti kereslet jóval nagyobb, mint a kínálat, és a munkavállalók igyekeznek megtartani dolgozóikat.
A tartós fogyasztási cikkek új megrendelései 2022 februárjában 2,2 százalékkal csökkentek az előző havihoz képest, ami 2020 áprilisa óta a legnagyobb visszaesés, a januári 1,6 százalékos növekedést követően, és meghaladta a 0,5 százalékos csökkenésre vonatkozó piaci várakozásokat.
A nyersolaj ára mérsékelt nyereség és veszteség között ingadozik csütörtökön az előző napi 5 százalékos emelkedés után. Az ingadozás oka a kereslet és a kínálat változó kilátásainak értékelése az olajpiaci szereplők körében, különös tekintettel a figyelem középpontjában álló ukrajnai háború fordulataira.
Az eurót 0,24 százalékkal jegyzik gyengébben 1,09800 dolláron, a dollárindex pedig 98,86 ponton áll 0,25 százalék emelkedéssel.
Az arany spot ára az Oroszország elleni újabb szankciókra várva 0,29 százalékkal unciánként 1949,05 dollárra emelkedett.(MTI)