Lassult a romániai lakóingatlanok drágulása tavaly, 2018-ban átlagosan 5,8 százalékkal nőttek az árak az előző évihez viszonyítva, míg 2016-ban 12,4 százalékos, 2017-ben pedig 9,1 százalékos volt a drágulás – írta hétfőn a Mediafax hírügynökség egy szakportál által készített tanulmány eredményeit ismertetve.
“A 2014-ben regisztrált mélypont óta folyamatosan nőnek az árak a romániai lakóingatlanok piacán, de a drágulás lassult, úgy tűnik, a vásárlók már nem hajlandók elfogadni az előző évekéhez hasonló drágulást” – összegezte Dorel Nita, az analizeimobiliare.ro projektmenedzsere.
A hírforrás szerint a romániai ingatlanárak a több éves növekedés után sem érték el a 2008-as válság előtti szintet: átlagosan 27,6 százalékkal maradnak el ettől.
A szakportál szerint az áremelkedés mérséklődésére, illetve a csökkenő keresletre az ingatlanpiac is csökkenő kínálattal válaszolt. A romániai nagyvárosokban tavaly 7,2 százalékkal kevesebb 2000 előtt épült lakást, illetve házat bocsátottak áruba, mint egy évvel korábban.(MTI)