A Fed szigorító álláspontja támogatja dollárt. Úgy néz ki, hogy más emberek is kezdenek eljutni az álláspontomra, hogy mit jelentenek az FOMC jelentések.
IronFX napi elemzés:
A Fed szigorító álláspontja támogatja dollárt. Úgy néz ki, hogy más emberek is kezdenek eljutni az álláspontomra, hogy mit jelentenek az FOMC jelentések. A részvények világszerte csökkentek, miközben a hitel is szenvedett. A Fed Alapok elvárásai és a kötvényhozamok kezdetben emelkedtek, majd a kereskedés alacsonyabb szintre esett, a tőkekivonások következtében. Az USA-ban a foglalkoztatási költségindex az első negyedéves 0,3%-ról élesen 0,7%-ra nőtt a második negyedévben éves átlagon és túllépte a várt 0,5%-ot. Ez a legmagasabb ráta emelkedés a 2008-as pénzügyi válság óta és elgondolkoztatta az embereket, hogy talán még sincs akkora pangás a munkaerőpiacon, mint hitték. A kevésbé laza munkaerő-piac azt jelentené, hogy a Fed korábban szigoríthat. Úgy tűnik, hogy egy kisebb kivitelben kezdjük megismételni, ami 2013 májusában történt, amikor Bernanke, az akkori Fed elnök a Fed mennyiségi enyhítő program befejezéséről kezdett beszélni. Akkoriban a dollár devizák széles körével szemben általánosságban emelkedett. Arra számítok, hogy ez a teljesítmény megismétlődik, habár talán nem akkora mértékben.
- A dollár tovább erősödött szinte mindenhol, bár az amerikai kamatlábak és várakozásaik alig mozgatták meg a tegnapi napon. Bár van egy nagy különbség a tegnapi nap és az elmúlt napok között ami a feltörekvő piacbeli devizák összeomlása. USD/EM növekedett valamelyest szerdán, de csütörtökön a dollár megugrott szinte minden feltörekvő piacbeli devizával szemben, melyet figyelemmel kísérünk. Emelkedést jelentett a következőkön: 1.7% vs IDR 0.8% vs HUF, INR és BRL, 0.7% vs THB, stb. Furcsa módon a rubel viszonylag jól tartotta magát, és az USD/RUB pár csak 0.2%-ot emelkedett. Feltörekvő piacbeli devizák gyengülését látjuk viszont ez nem csak a dollár erősödésének a köszönhető, EUR/EM majdnem ugyanannyit mozgott, mint a USD/EM. A mozgás már egy reakciója a megszorító várakozásoknak, mint már említettük korábban, vagy lehet, hogy az Argentin csődnek köszönhető, melyet hozzátéve az orosz szankciókhoz emlékezteti a befektetőket a potenciális kockázatra a feltörekvő piacbeli devizákon. Bár ne felejtsük el, hogy több eurózónabeli ország volt csőd közelében az utóbbi időben. Carry trédereknek elővigyázatosnak kell lennie, mivel ez a fajta carry trade erő nélkül mozoghat még egy ideig. Hosszabb távon azt várom, hogy visszapattannak ezek a devizák, mivel a hozam különbség meglehetősen vonzó az eurózónás hozamok rekord mélypontjához képest, de fokozott körültekintést igényelnek.
- Kína hivatalos gyártási beszerzési menedzser indexe (PMI) júliusra a vártnál nagyobb mértékben emelkedett, 51.0-ról 51,7-re (a piaci várakozás 51,4 volt). Másfelől viszont, a végleges júliusi gyártási PMI adatait az HSBC/Markit enyhén lefelé módosította, 52.0-ről 51.7-re. Az AUDUSD pár kezdetben megugrott, amikor az első számok kijöttek, aztán visszahúzodott a második adat publikálásakor. Jelenleg alacsonyabb szinten tartózkodik, ami azt mutatja, hogy a piac jobban hisz az HSBC/Markit előrejelzéseinek.
- Ma: A mai nap az európai PMI adatok napja is. A nap több európai ország, a teljes eurózóna és az Egyesült Királyság júliusi gyártási PMI adatainak közzétételével kezdődik, majd később az amerikai adatok jönnek. Szokás szerint, a végleges előrejezések a Francia, a Német és az eurózóna adatokról megegyeznek az előzetes becslésekkel. Az Egyesült Királyság gyártási beszerzési menedzser indexe várhatóan enyhén csökkent, 57.5-ről 57.2-re, ami tovább erősítheti a GBP negatív hangulatát, míg az amerikai ISM gyártási PMI várhatóan 55.3-ról 56.0-ra emelkedett, ami támogathatja az USA dollárt.
- A legfontosabb esemény a mai napon az Amerikai NFP (nem-mezőgazdasági munkaerő piaci adatok) a Júliusi Hónapra. A piaci előjelzések alapján az adatok 231 ezres növekedést mutatnak a Júniusi 288 ezres adattal szemben. Az NFP határozott előrejelzései, illetve a várhatóan változatlan közel 6 éve tartó 6.1%-os alacsony munkanélküliségi ráta egy szilárd amerikai adatok kellene, hogy adjon és tovább erősítse a dollárt. Mint mindig, azt ajánlom, hogy mindenki, aki a hírbejelentés előtt akar pozíciót felvenni, vegyék figyelembe az USDJPY párt, mely az utóbbi időben sokkal nagyobb mértékben reagál az NFP-re mint az EURUSD. Habár azt hozzá kell tennem, hogy az elmúlt évben az USDJPY egy héttel az NFP után alacsonyabb volt, mint amilyen rögtön a hírbejelentés előtt függetlenül attól, hogy az előrejelzések meghaladták vagy nem érték el a várt eredményeket. Pontosabban, az USDJPY alacsonyabb volt egy héttel az NFP után az utóbbi 6 alkalommal. Az alakzat azt mutatja, hogy olyan szintre ért el az USD erősödésével hogy teljes mértékben megváltoztathatja a piaci nézetet, amennyiben viszont nem, az árak visszatérnek oda, ahol korábban voltak. Nem szívesen mondom, hogy „Ez most más helyzet” de ez alkalommal az NFP hírbejelentés csak alátámasztja a piaci gondolkodást, nem pedig megváltoztatja annak érdekében, hogy az USD tovább emelkedjen.
- Továbbá, a napon várható az Egyesült Államok Júniusi személyi jövedelemadó és személyi kiadások adatai, melyek várhatóan felgyorsulnak. Másrészt, éves szinten a PCE (személyes költségek és kiadások) deflátor növekedése és a PCE előrejelzések kismértékben lelassultak, ellentétben a második negyedéves PCE hirtelen gyorsulásával a szerdai GDP adatok alapján. A PCE az előrejelzések alapján, éves szinten lassult 1.5%-ról 1.4%-ra. A Michigani fogyasztói bizalmi hangulat előrejelzései is hamarosan közzé tételre kerülnek.
EUR/USD csendes az NFP előtt
• Az EUR/USD konszolidációs módban mozgott kedden, megmaradva az 1,3365 (T1) támasz és 1,3365 (E1) ellenállás között. Még mindig rövid távú csökkenő trendet látok a 4 órás grafikonon, és egy tiszta lefele mozdulás az 1,3350/65 zóna alá tovább vezethetné az árfolyamot az 1,3300 –ös (T3) szinten levő következő támaszhoz. Mindemellett, a mai napi további mozgása az Egyesült Államok foglalkoztatási adataitól függ, amit délután fognak közzétenni. A napi grafikonon alacsonyabb maximum és alacsonyabb minimum szinteket látok az 50- és 200 napos mozgó átlagok alatt, valamint az előbbi az utóbbi alatt helyezkedik el és lefelé mutat. Ez hosszabb távú csökkenő trendben tartja az EUR/USD-t.
• Támasz: 1.3365 (S1), 1.3350 (S2), 1.3300 (S3)
• Ellenállás: 1.3400 (R1), 1.3425 (R2), 1.3445 (R3)
USD/JPY remains elevated.
• Az USD/JPY erősödött szerdán, sorban átlépve 3 ellenállási szintet, elérve a 103,00 (R1) ellenállási zónát. Csütörtökön az árfolyam visszafogottan mozgott, a 103.00 (R1) szintet nem érintve és a 102.75 (R2) támasz felett. A kilátások pozitívak és egyértelmű a 103.00 (R1) áttörése és talán megindul a következő 103.40 (R2) akadály felé. Figyelmen kívül hagynám az RSI túlvásárolt jelét ugyanis az indikátor támaszt talált a 70 vonalon és most felfelé mutat. Az órás charton a 14 órás RSI visszapattant az 50-es szintről, míg az órás MACD már pozitív és úgy néz ki hogy a jelző vonal fölé megy. Ez megerősíti a nézetemet, hogy a közeljövőben további emelkedés várható.
• Támasz: 102.75 (S1), 102.65 (S2), 102.25 (S3)
• Ellenállás: 103.00 (R1), 103.40 (R2), 104.15 (R3)
Az EUR/GBP némileg erősödött
• Az EUR/GBP enyhén emelkedett hogy elérje a 0.7935 (R1) ellenállási szintet. Bár az általános tendencia továbbra is a csökkenést mutat (megjelölve a csökkenő vonallal április 11. óta) a pozitív divergencia a napi momentum mutatószámok és az árfolyam között érvényben marad, igazolva a medvék erejének hiányát. Az árfolyam továbbra is megerősíti a nézetemet hogy nem a legjobb ebben a trendben megbízni mivel valószínú ez az utolsó fázisa. Akkor nyerném vissza a bizalmam a csökkenő trendben miután a 0.7875 (S2) alá süllyedt. Egy ilyen süllyedés megerősítené a következő alacsonyabb szintet és hosszabbításokat indíthat a 0.7815 (S3) felé.
• Támasz: 0.7905 (S1), 0.7875 (S2), 0.7815 (S3)
• Ellenállás: 0.7935 (R1), 0.7980 (R2), 0.8030 (R3)
WTI tovább csökken
• A WTI folytatta esését csütörtökön, áttörve a július 15-i 98,65-ös mélypontját. Az árfolyam 97.60(T1)-nál talált támasztBár, a kilátás megmaradt negatív, úgy érzem, hogy túl erőteljes volt a csökkenés, ezért a mai napra oldalazást várok. A csökkenő trend folytatódása akkor következhet, ha az árfolyam 97.00 (T2) alá néz. Egy ilyen leszúrás hosszabításokat indíthat el a 95.85(T3) szint felé. Az 1 órás grafikonra nagyítva, a 14 órás RSI kimozdult a túladott zónájából és most felfelé mutat, míg az órás MACD mélypontjáról fordul és most kész keresztezni jelző vonalát. Ennek eredményeképp kisebb felfutást várok a 97.60(T1)-hoz közel.
• Támasz: 97.60 (S1), 97.00 (S2), 95.85 (S3)
• Ellenállás: 98.65 (R1), 100.45 (R2), 101.00 (R3)
Az Arany 1290 alatt
• Az Arany zuhant tegnap, áttörve az 1290 támasz zónát, végül a Június 3. – Július 10. közötti emelkedés 61,8 %-os visszatérési szintje 1280 (T1) tartotta fel az árfolyamot. Egy ilyen elmozdulás megerősíti az alacsonyabb völgyek kialakulását, így további gyengülő előrejelzést mutatva. Egy határozott leszúrás a 1280 támasz alá, valószínűleg nagyobb esést eredményezhet és a következő 1265 (T2) támasz szintet célozza meg. A napi grafikonon a 14 napos RSI csökkent, miután ellenállásra talált az 50-es szintnél, míg a napi MACD már jelző vonala alatt tartózkodik további negatív irányt mutatva a nemesfémnek.
• Támasz: 1280 (S1), 1265 (S2), 1258 (S3)
• Ellenállás: 1290 (R1), 1312 (R2), 1325 (R3)
A MAGYAR ÉLES KERESKEDÉSI VERSENY
Az IronFX Global lehetőséget kínál új és meglévő ügyfelei számára, hogy részt vegyenekMagyarország Legnagyobb és Legizgalmasabb forex kereskedési versenyén és megnyerjék a technikailag legfejlettebb Trading Station-t és más nagy értékű díjakat. A verseny több mint 2 millió forint összdíjazású, melyen mindenki egyenlő eséllyel indul.
Az Éles Kereskedési Verseny Július 1 és Szeptember 30 között kerül megrendezésre.
1. Emperor 1510 Trading Station
+ Nagy teljesítményű Számítógép>
2. $2000 értékű kereskedési számla
+ két személyes üdülés a Forest Hills, Bio Hotelben teljes ellátással 3nap/2éj
3. $1000 értékű kereskedési számla
+ két személyes üdülés a Forest Hills, Bio Hotelben teljes ellátással 3nap/2éj
*Az érvényben levő feltételek és kikötések szerint