Elemzés: A magyar vezető részvények többségében tovább él a lendület

Kihozta az Equilor Befektetési Zrt. a nemzetközi és hazai részvénypiaci ajánlását, melyben majdnem mindegyik magyar blue chipre vételi ajánlást fogalmaznak meg. Úgy tűnik, maradt még szufla a BÉT-es papírokban, hiába vannak túl egy nagyobb ralin 2015 óta. Íme az elemzői vélemény.

Csillapodott az aggodalom 2016 első harmadában, felére esett a VIX-index. Kiss Mónika szerint az üzleti ciklus elméletek továbbra is jól meghatározzák a részvénypiaci teljesítményt, és most lassan a ciklus tetejére érünk a nyugati gazdaságban, de nem látni pontosan, hogy mikor érkezik el a csúcspont, ahonnan fordul majd a piac. Az olaj nyomott ára és a jegybankok tevékenysége jelentősen akadályozza, hogy észlelhető legyen a ciklus menetrendje. Az európai jegybank által a piacra öntött rengeteg pénz egyelőre nem látszik a vállalatok teljesítményén. Ennek megfelelően torzít a részvénypiac, a vállalati árbevételek és a részvény árfolyamok jelenleg nincsenek összhangban.

Az Equilor ajánlása a nemzetközi részvénypiaci befektetések terén néhány egyedi ötleten alapszik. A telekommunikációs szektorban van néhány olyan papír, ami jól teljesíthet az erős verseny miatt, amelyben egyértelmű győztes a T-Mobile US az agresszív marketing stratégiájával, kedvező tarifáikkal. Az amerikai T-Mobile részvény nem fizet osztalékot, a részvényárfolyam növekedése adja a befektetői sztorit. Kiss Mónika szerint még mindig érdemes részvényeket vásárolni, pl. az Adidas-t, Beiersdorf (Nivea gyártója) és a Daimler részvényekben rejlő lehetőségekre hívja fel a figyelmet.

A magyar részvénypiac száguldása 2015 óta tart. Az OTP 61,8%, a Richter 56,6%, a MOL 27,6%, az MTel pedig 20,1%-ot értékelődött fel az elmúlt időszakban, ezzel a BUX az ötödik legjobban teljesítő index volt a világon, mivel 43,8%-ot tudott emelkedni. A nemzetközi befektetők ismét aktívak lettek a magyar piacon, az alapvető strukturális változások miatt. A kamatcsökkentési ciklus és az alacsony alapkamat támogatóan hatott a részvény típusú befektetésekre, vonzóbbá teszik azt most is. A stabil forintárfolyam eközben kiemelte a magyar parkettet a feltörekvő piacok köréből.

A Richter esetén Kiss Mónika azt mondta, hogy felhalmozást ajánlanak, 6100 forintos fundamentális értékeltséggel. A Magyar Telekom esetén az ajánlás semleges, a fundamentális értékeltséget 470 forint magasságába helyezik – ezen a szinten az ajánlásuk: tartás. Ellenben kifejezetten jó eredményeket várnak a MOL-tól és az OTP-től az első negyedéves gyorsjelentésekben. A MOL-ra vételi ajánlást fogalmazott meg az Equilor, 17050 forintra várják a részvényt. Az OTP részvényekre szintén vételi ajánlással tekintenek, 7200 forintos fundamentális értékeltséget állapítottak meg az Equilor elemzői. Az OTP korábbi „eredményromboló területe” (Oroszorszg, Ukrajna) idén már legalább „plusz nullát” hozhatnak.


Forrás: GazdaságTV.hu

Scroll To Top